Dzień Wolontariusza 2023 w ZS w Świdrach

„Dla serc szlachetnych najwyższą rozkoszą,
gdy drugim radość w niedoli przynoszą”.
Adam Asnyk

Tegoroczne obchody Dnia Wolontariusza rozpoczęliśmy uroczystym apelem, który zaprezentowali wolontariusze z klasy VI. Na scenie pojawiły się anioły, które przypomniały nam, jak wiele jest potrzeb i oczekujących wsparcia. Uczennice Aleksandra Szczygielska z klasy VII oraz Julia Łazuga z klasy VIII zaśpiewały wzruszające piosenki o ponadczasowym przesłaniu, a w studiu telewizyjnym TV Świdry, w programie pod tytułem Warto pomagać usłyszeliśmy z ust księdza, pielęgniarki, pani prezes fundacji oraz wolontariuszki, jak możemy pomagać.

Następnie na scenie pojawili się uczniowie, którzy w tym roku szkolnym dołączyli do SKW. Pani dyrektor uroczyście przyjęła ich w szeregi wolontariuszy, wręczając Dzienniczki działań wolontariusza oraz imienne identyfikatory SKW.

Pani dyrektor odczytała również  podziękowanie, które otrzymaliśmy jako szkoła od Lubelskiego Hospicjum dla Dzieci im. Małego Księcia za współpracę oraz wsparcie finansowe na kwotę 1 330 zł (fundusze zebrane podczas kiermaszu).

Gościem szczególnym podczas naszej uroczystości był dyrektor Fundacji Siedleckiego Hospicjum Domowego dla Dzieci ksiądz Paweł Siedlanowski. Na jego ręce przedstawiciele organizacji szkolnych SKW, PCK, SKO oraz SU wręczyli cegiełkę symbolizującą wpłatę 2 000 zł na konto fundacji (fundusze zebrane podczas kiermaszu).

W drugiej części naszego spotkania ksiądz Paweł opowiadał nam o pracy hospicjum, o jego podopiecznych, pokazywał zdjęcia dzieci, ich rodzin, wolontariuszy i pracowników hospicjum, wspominał o tych, którzy odeszli. Było to piękne spotkanie, pełne wzruszeń, obrazujące ogrom miłości i wrażliwości ludzkiej.

Ksiądz Paweł swym wystąpieniu uświadomił nam, jakim Bożym darem jest życie, możliwość podjęcia codziennych obowiązków, spotkania w gronie rówieśników, realizowania swych pasji i marzeń; dlatego tym bardziej powinniśmy otworzyć nasze serca na potrzeby tych, którzy bardzo cierpią, są wielkimi bohaterami tego świata i niedoścignionym wzorem pokory wobec życia i bogactwa ducha.

Organizacja apelu zajmowały się: p. Anna Suchodolska, p. Anna Wakuła, p. Jolanta Conkała

Zdjęcia p. Agata Kaciłowicz
Nagłośnienie p. Dorota Mościcka