„Nie zwalniaj kroku, oszczędzaj w tym roku”- apel SKO

W dniu 27 października 2023 r. Szkolna Kasa Oszczędności zaprosiła wszystkie klasy na apel promujący oszczędzanie. Uczniowie z kl. IV zaprezentowali inscenizację pt. „Nie zwalniaj kroku, oszczędzaj w tym roku”. Przypomniano, że nie każdy właściwie rozumie oszczędzanie, a więc należy oszczędzać pieniądze i to, co przynosi nam korzyści materialne. W ciekawy sposób i pełen zabawy zachęcano do wytrwałej oszczędności, która pomaga realizować nam wiele planów w życiu. Podpowiadano, jak oszczędzać wodę, energię, papier czy gaz; oszczędzanie na wielu płaszczyznach ułatwia nam życie i uwrażliwia na problemy współczesnego świata. Uczennice kl. VII Nikola Suska i Zofia Kożuchowska przypomniały wszystkim zebranym o zbliżającym się Światowym Dniu Oszczędzania.

W dalszej części uroczystości opiekunowie Szkolnej Kasy Oszczędności zachęcali uczniów klasy pierwszej do przystąpienia do SKO i poinformowali, że każdy uczeń może założyć internetowe konto SKO.

Na pamiątkę spotkania dzieci dostały upominki sponsorowane przez Bank PKO BP w Łukowie. Występujących uczniów nagrodzono gromkimi brawami. Pani dyrektor Agnieszka Śledź serdecznie podziękowała uczniom i opiekunom SKO p. Elżbiecie Soszka i p. Dorocie Mościckiej za przygotowanie apelu.

Zdjęcia p. Marzena Szczygielska