Z białym opłatkiem w dłoni przekazujemy życzeń moc…

Jak każe tradycja, ostatnie dni nauki w szkole, również przebiegały w świątecznej atmosferze, uczniowie wszystkich klas zgromadzili się ze swoimi wychowawcami na wigilijnych spotkaniach opłatkowych.

W odświętnie ustrojonych salach lekcyjnych, przy udekorowanych stołach, w blasku świec i światełka bożonarodzeniowej choinki składaliśmy sobie moc serdecznych, śpiewaliśmy kolędy i pamiętaliśmy o modlitwie. Biały opłatek w dłoni przypominał o głębokim przesłaniu świąt Bożego Narodzenia, a płynące z serca życzenia wewnętrznie ubogacały i niosły Bożą radość. Z satysfakcją należy podkreślić, że uczniowie bardzo chętnie składali życzenia młodszym i starszym swoim kolegom i pracownikom szkoły, dzieląc się dobrym słowem i świątecznymi potrawami.

Niepowtarzalna atmosfera, ogromne zaangażowanie się rodziców i uczniów i wspólne spotkania są lekcją o ponadczasowej wartości; uczą szacunku do naszej chrześcijańskiej tradycji, ubogacają wspólnotę, jednoczą ludzi i przypominają młodemu pokoleniu, że „Wśród nocnej ciszy, głos się rozchodzi, wstańcie pasterze,  Bóg się wam rodzi…”

Zdjęcia p. Elżbieta Soszka, p. Agata Kaciłowicz, p. Anna Gajda, p. Dorota Mościcka.