„Zaśpiewajmy pastorałkę od serca do ucha …”

W środę, 20 grudnia poczuliśmy świąteczny klimat, a wszystko to za sprawą tradycyjnie wystawianych przed Świętami Bożego Narodzenia jasełek. W bożonarodzeniowy nastrój wprowadziły na przedszkolaki z grupy starszaków, śpiewając wszystkim dobrze znaną kolędę „Dzisiaj w Betlejem”.

„Zawieja i beznadzieja” wprowadziły nas w zadumę nad wydarzeniami sprzed przeszło 2000 lat. Ponownie przyjrzeliśmy się scenom Zwiastowania, wsłuchując się w brzmienia pieśni „Gabriel zwiastował”, poszukiwania miejsca noclegu, narodzinom Dzieciątka Jezus w szopce, wizycie pasterzy i złożenia darów przez mędrców ze Wschodu. Następnie przenieśliśmy się do czasów współczesnych, obserwując rodzinne przygotowania do wieczerzy wigilijnej.

Uroczystości towarzyszyła niepowtarzalna atmosfera, na którą złożyły się pomysłowa dekoracja sali, barwne stroje i kostiumy aktorów, piękna oprawa muzyczno – wokalna oraz odświętny ubiór uczniów. Na zakończenie Pani dyrektor podziękowała wszystkim zaangażowanym w przygotowanie jasełek, uczniom oraz rodziców. Następnie złożyła życzenia całej społeczności szkolnej, do których dołączyli przedstawiciele samorządu uczniowskiego.

W przygotowanie jasełek zaangażowani byli uczniowie klas: II, V, VI, VII, VIII oraz przedszkolaki z grupy starszaków.

Nad organizacją uroczystości czuwały: p. Edyta Bekulard, p. Anna Suchodolska, p. Anna Wakuła, p. Dorota Mościcka, p. Jolanta Wiszniewska – Celińska, p. Małgorzata Juszczyńska.

Jasełka przypominają o chrześcijańskiej tradycji przekazywanej z pokolenia na pokolenie, a to wydarzenie ubogaca współczesnego człowieka i pozwala odnaleźć własną tożsamość. Niech atmosfera Cichej Świętej Nocy towarzyszy Wszystkim w czasie Świąt i w nadchodzącym Nowym Roku 2024…

Zdjęcia p. Damian Antoniuk